Українська

УКРАЇНСЬКА


        Середня школа “Єпископ Костянтин Преславського” – Бургас розташована в 30-тисячний житловому комплексі “Славейков” в четвертому за величиною місті Болгарії. Вона була відкрита як основна школа в 1976 році, і спочатку називалася «Дімітар Полянов».        

        У 1987 році він був перетворений в середню школу, а з 1991 року носить назву «Костянтин Преславського».
       У 1983 році школа увійшла в нинішній будинок, побудоване з експериментального для свого часу проекту. З 2018/2019 навчального року рішенням Ради міністрів вона оголошена інноваційної школою.
        У 1991/1992 навчальному році прийом був відкритий після сьомого класу за профілями «Природничі науки» та «Науки про Землю», з 1999/2000 навчального року було відкрито новий профіль «Інформатика» з поглибленим вивченням англійської мови.
        У 2021/2022 навчальному році в Середній школі «Єпископ Костянтин Преславського» – Бургас навчається 770 учнів. На початковому етапі наші учні отримують знання з інтегрованим предметів, що охоплює англійську мову, природничі науки і мистецтво. З 5-го по 12-й класи в школі основний упор робиться на підготовку болгарської мови, літератури та математики, а також на вивчення іноземних мов – англійської, німецької, російської, iспанської, китайської та корейської. У старших класах наші учні навчаються в спеціалізованих класах за напрямом «Програмне і апаратне забезпечення», а в професійних – за спеціальностями «Послуги гідів», «Електронна комерція» i «Комп’ютерна анімація».

.
          Особливе місце в шкільному житті займають позакласні заняття. Вони пов’язані з природничими науками, мистецтвом, болгарськими традиціями, розвитком цифрових технологій, творчістю і творчістю. В останні роки наші студенти вибороли нагороди на національних олімпіадах з англійської та російської мов, біології та географії, змаганнях з інформатики та інформаційних технологій, художніх виставках, змаганнях з болгарської мови та літератури і філософії, змаганнях з футболу, баскетболу, волейболу та плавання .
         Наша школа бере участь в національних та міжнародних проектах. У 2013 році ми реалізували проект реконструкції шкільного двору за програмою Міністерства навколишнього середовища та водних ресурсів «Я люблю природу – і беру участь». У 2015 і 2016 роках він був партнером середньої школи в Люлебургазі, Туреччина, в рамках транскордонного проекту «Фестиваль поколінь», що фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу. У 2016 році в будівлі школи було проведено ремонт, замінено теплоізоляція даху, повністю відремонтована шкільна зона харчування. З 2017 року рамках проекту програми «Красива Болгарія» побудована доступна середовище для людей з обмеженими можливостями – пандус, обладнаних туаллетах, підйомні майданчики між поверхами будівлі.
        З 1996 року в школі проводиться студентська філософська конференція «Людина. Мир », організована Регіональне управління освіти – Бургас. З 2013 року конференція носить національний характер, а з 2015 року вона внесена до Національного календаря позашкільних заходів Міністерства освіти і науки.
          Середня школа “Єпископ Костянтин Преславського” – Бургас має багату матеріальну базу, яка включає спеціалізовані класи з іноземних мов, природознавства, інформаційних технологій. У 2019 відкрився Центр інновацій та мистецтв, названий на честь багаторічного вчителя різьблення по дереву в школі Іллі Шурелова. Школа має багату спортивну базу – два спортзали, тренажерний зал, хореографічний кабінет, басейн, два трав’яних футбольних поля. У школі цілодобова охорона, система відеоспостереження і бездротовий інтернет.
       Школа бере участь у національних програмах для шкільних фруктів і шкільного молока Міністерства сільського господарства, які пропагуючи здорове харчування. Вони забезпечують наших найменших школярів свіжими фруктами і овочами, молоком та молочними продуктами.
         Середня школа “Єпископ Костянтин Преславського” – Бургас: “Ми успішни, бо творили”!