Українська

Важлива інформація для учнів з України

       Нагадуємо батькам дітей з України, направлених Региональним управлінням освіти, м. Бургас на навчання до нашої школи. Для зарахування на 2022-2023 навчальний рік учням необхідно надати свідоцтво (атестат) про закінчення попереднього класу з отриманими річними оцінками, перекладене болгарською мовою, а також медичні документи про проходження обов’язкових щеплень. Легалізація документів учнів до шостого класу здійснюється в школі, а учнів після сьомого класу – в Региональному управлінні освіти.
Інформація з сайту Регiонального управління освіти, Бургас, 9 березня 2022 року

I. Порядок направлення та зарахування дітей та учнів дошкільного та шкільного віку з України на навчання до болгарських державних і комунальних дитячих садків і шкіл.

1. Направлення дітей та учнів дошкільного та шкільного віку з України на прийом і навчання до державних і комунальних дитячих садків і шкіл може здійснюватися після:

1.1. документ, поданий батьком/опікуном/піклувальником/представником дитини чи учня для отримання міжнародного чи тимчасового захисту до Державного агентства у справах біженців (ДАУ) та його відділень у країні;

1.2. надано персональний номер іноземця (ПНП) ​​дитині чи учню, внесеному до облікової картки батька/опікуна/піклувальника/представника дитини чи учня, якщо дитині чи учню не виповнилося 14 років, відп. окрема реєстраційна картка – з 14 років.

2. Зарахування дітей та учнів дошкільного та шкільного віку з України на навчання до державних і комунальних дитячих садків і шкіл може здійснюватися після:

2.1. направлення дитини або учня начальником Регiонального управління освіти (РУО) для вступу та навчання до відповідного дитячого садка чи школи;

2.2. подає до дитячого садка чи школи медичний документ для первинного медичного огляду дитини чи учня про те, що він клінічно здоровий, виданий особистим лікарем, обраним опікуном/піклувальником/представником дитини чи учня чи лікарем Державного агентства у справах біженців;

2.3. проведення співбесіди та направлення дитини або учня до певної групи обов’язкового дошкільного навчання або до певного класу шкільної освіти, якщо дитина або учень не має документа про закінчений клас, ступінь або ступінь освіти.

II. Батьки/опікуни/піклувальники/представники дитини чи учня, які шукають чи отримують міжнародний чи тимчасовий захист, можуть подати заяву про прийом до державних та комунальних дитячих садків та шкіл в електронній формі: [email protected] або на місці в адміністративній будівлі Регiонального управління освіти (РУО), за адресою: м. Бургас, вул. Вільяма Гладстона, 150.

Зразок заяви (болгарською мовою): ТУТ.

***

Безкоштовні освітні ресурси для українських дітей:

Свободни образователни ресурси за украинските деца


        Середня школа “Єпископ Костянтин Преславського” – Бургас розташована в 30-тисячний житловому комплексі «Славейков» в четвертому за величиною місті Болгарії. Вона була відкрита як основна школа в 1976 році, і спочатку називалася «Дімітар Полянов».        

        У 1987 році він був перетворений в середню школу, а з 1991 року носить назву «Костянтин Преславського».
       У 1983 році школа увійшла в нинішній будинок, побудоване з експериментального для свого часу проекту. З 2018/2019 навчального року рішенням Ради міністрів вона оголошена інноваційної школою.
        У 1991/1992 навчальному році прийом був відкритий після сьомого класу за профілями «Природничі науки» та «Науки про Землю», з 1999/2000 навчального року було відкрито новий профіль «Інформатика» з поглибленим вивченням англійської мови.
        У 2022/2023 навчальному році в Середній школі «Єпископ Костянтин Преславського» – Бургас навчається 850 учнів. На початковому етапі наші учні отримують знання з інтегрованим предметів, що охоплює англійську мову, природничі науки і мистецтво. З 5-го по 12-й класи в школі основний упор робиться на підготовку болгарської мови, літератури та математики, а також на вивчення іноземних мов – англійської, німецької, російської, iспанської, китайської та корейської. У старших класах наші учні навчаються в професійних класах – за спеціальностями «Послуги гідів», «Електронна комерція», «Рекламна графіка» i «Комп’ютерна анімація».

         Особливе місце в шкільному житті займають позакласні заняття. Вони пов’язані з громадянською освітою, мистецтвом, болгарськими традиціями, розвитком цифрових технологій, творчістю і творчістю. В останні роки наші учні вибороли нагороди на національних олімпіадах з англійської та російської мов, біології та географії, змаганнях з болгарської мови та літератури і філософії, інформатики та інформаційних технологій, художніх виставках, змаганнях з футболу, баскетболу, волейболу та плавання.
         Наша школа бере участь в національних та міжнародних проектах. У 2013 році ми реалізували проект реконструкції шкільного двору за програмою Міністерства навколишнього середовища та водних ресурсів «Я люблю природу – і беру участь». У 2015 і 2016 роках він був партнером середньої школи в Люлебургазі, Туреччина, в рамках транскордонного проекту «Фестиваль поколінь», що фінансується за рахунок коштів Європейського Союзу. У 2016 році в будівлі школи було проведено ремонт, замінено теплоізоляція даху, повністю відремонтована шкільна зона харчування. З 2017 року рамках проекту програми «Красива Болгарія» побудована доступна середовище для людей з обмеженими можливостями – пандус, обладнаних туаллетах, підйомні майданчики між поверхами будівлі.
        З 1996 року в школі проводиться Національна філософська конференція для учнів «Людина. Мир», організована Регіональне управління освіти – Бургас. З 2015 року вона внесена до Національного календаря позашкільних заходів Міністерства освіти і науки.
          Середня школа “Єпископ Костянтин Преславського” – Бургас має багату матеріальну базу, яка включає спеціалізовані класи з іноземних мов, природознавства, інформаційних технологій. У 2019 відкрився Центр інновацій та мистецтв, названий на честь багаторічного вчителя різьблення по дереву в школі Іллі Шурелова. Школа має багату спортивну базу – два спортзали, тренажерний зал, хореографічний кабінет, басейн, два трав’яних футбольних поля. У школі цілодобова охорона, система відеоспостереження і бездротовий інтернет.
       Школа бере участь у національних програмах для шкільних фруктів і шкільного молока Міністерства сільського господарства, які пропагуючи здорове харчування. Вони забезпечують наших найменших школярів свіжими фруктами і овочами, молоком та молочними продуктами.
         Середня школа “Єпископ Костянтин Преславського” – Бургас: “Ми успішни, бо творили”!